עמותת "פעמוני רוח"
בעלי החיים שלנו:

בעלי- החיים שלנו התחילו את חייהם בתנאים לא טובים, חלקם אף עברו טראומות. סיפור חייהם הולך איתם, ואיתנו.

אנחנו משתדלים לתת מקום לתהליך השיקום הפיסי והנפשי שלהם, ולצלקות הפיסיות והנפשיות שכל חוויות חייהם משאירות בהם.

בבית המחסה יש עוד בעלי-חיים שבחרו לא להצטלם וסיפורם ותמונתם לא הובאו כאן

כדי לא לכפות עליהם סיטואציה לא נעימה או פולשנית עבורם.

נעים להכיר, בעלי-החיים בעמותת פעמוני רוח:

פעמוני רוח

ששון.

ששון, כלבתינו הותיקה, שאין כמוה בעולם.
ששון עברה התעללות ע''י קבוצת נערים בגיל ינקות, ונשארה קטועת זנב ושבורת רגל, אך שמחה מאין כמוה, בוטחת בכולם, ורגישה לנפש האדם ולכל בעלי החיים שמגיעים אלינו. ששון שמחה לקראת כל מי שמגיע, ולא עוזבת לרגע את מי שחש ברע. ששון היא כלבה מיוחדת, שעברה כל כך הרבה בחייה, וליוותה כל כך הרבה בעלי חיים ואנשים בסיפור חיים עד שחייה ועולמה שזור בחייהם של רבים אחרים. עמותת פעמוני רוח קמה בזכותה של ששון שמספרת כמה כלבה יכולה להיות מטפלת אמיתית וכמה אנשים יכולים להשתנות בעקבות הכנסת כלב לחייהם.

חתול בעמותת פעמוני רוח

טולוז.

טולוז הגיע כגורון קטן בגיל יניקה, מלא פרעושים, רזה ומועד. הוא נמצא על כביש סואן עם אחיו ברליוז, ללא אמא לינוק ממנה. טולוז למד מהר מאד להתרפק ולגרגר, לסמוך ולאהוב, לשחק ולטפס. טולוז אוהב במיוחד את עץ התות של העמותה, הוא אוהב לפזר את כל קלפי הטאקי, אבל יותר מכל, הוא אוהב אהבת נפש את אחיו ברליוז ואת רגעי הלינה המשותפים.

חתול בבית המחסה של עמותת פעמוני רוח

ברליוז.

ברליוז הגיע בגיל ינקות עם אחיו טולוז. הוא נמצא על כביש סואן ללא אמא שתטפל ותדאג. כשהגיע לא אהב כלבים בגלל, והיה צריך ללמוד מהר שהכלבים שלנו רוצים בטובתו. ברליוז גדל להיות חתלתול שאוהב לשחק עם הכלב לב והכלבה ניקי, משתולל עם אחיו טולוז, ומשחק עם השרקנים שלנו. הוא חתלתול כל כך שובב ועליז, שמח ומתוק. הוא תמיד מחייך אלינו כשמטפס  על עץ התות ומתבונן עלינו מלמעלה.

כלב בבית במחחסה לבעלי חיים של עמותת פעמוני רוח

לב.

לב: לב הגיע אלינו מהסגר יסעור אחרי ניתוח קטיעת רגלו, מצולק וכאוב, מפוחד ומבוהל. איננו יודעים מה הוביל לפציעתו טרם ההסגר, אך הוא פחד ממקלות ומגלגלים. בהתחלה שכב במיטתו, מתרגל להמולת החתולים והכלבים שמסביבו. לאט לאט התחיל לשחק עם כלבים אחרים, להתחבר עם חתולים. הוא אהוב מאד מאד על המטופלים שלנו, ומחכה בכליון עיניים לקשר עם המטופלים. היום הוא כלב ביישן, אוהב ואהוב, שיודע להתרפק ולהנות, ובעיקר אוהב לתת לגורי חתולים לשחק עליו.

ארנב בעמותת פעמוני רוח בית מחסה לבעלי חיים

אלישע.

אלישע ננטש ע''י משפחה שמאסה בו. הם אפילו לא ידעו אם הוא זכר או נקבה. הוא הגיע אלינו והיה כל כך מאושר  שהוא רץ במרחב. אלישע הוא ארנבון מיוחד במינו. יש לו אופי מיוחד. הוא מקבל אליו בשמחה כל דייר חדש, והוא מעניק אהבה בלי סוף.

חתול בבית המחסה של פעמוני רוח

ג'ינגס.

חתול רחוב שהוא בכלל נמר ותיק. ג'ינגס אימץ את העמותה ולא להפך. הוא אימץ את המרחב, את גורי החתולים, ובעיקר את ערמות החציר שהפכו להיות מיטה חמה בשבילו. כשאימץ אותנו אימצנו אותו בחזרה. לגי'נגס יש גוף גדול ונפש עדינה, ועד מהרה הוא לימד אותנו כמה הוא עבר בחיי הרחוב האומללים שלו וכמה אהבה הוא בעצם צריך. הוא גם לימד אותנו כמה קל לתת לו אותה.

חתול בעמותת פעמוני רוח

יואל.

חתולינו הותיק, יחיד ומיוחד. בינקותו יואל אובחן אבחנה שגויה ע''י וטרינר לא מקצועי שגזר עליו בידוד, מאז יואל נמצא אצלינו. יואל הוא חתול מיוחד. הוא אוהב בעיקר אנשים, בעיקר ליטופים, אבל יותר מכל לישון. יואל הוא חבר טוב של כל הכלבים, השרקנים והארנבונים. ליואל קצב חיים משלו. הוא הולך לאט, אוכל לאט, ומפטפט הרבה. יואל אהוב על כולם.

כלב בבית במחסה של פעמוני רוח

ניקי.

ניקי כלבה מבוגרת, הגיעה עייפה מחיים רווי פנסיונים, עור רגליה משופשף משכיבה על אספלט. מהר מאד גילינו כלבה שאמנם סובלת מכאבי מפרקים ואגן, מנשירה פרווה רבה, עם החלשות שרירים, אבל שמחה עד מאד,עליזה וקופצנית, חופרת ומתרוצצת. כמעט תמיד אפשר למצוא אותה עם בובה או כדור בפה, מחביאה לעצמה צעצועים באדמה, או ישנה עם גורי חתולים לידה וכמה משחקים שסידרה לעצמה בחדר.

טיפול בעזרת בעל חיים

אוראו.

אוראו הגיע בגור קטנטן דרך עמותת עטלף. הוא הארנבון השובב שלנו, אוהב לרוץ ולקפץ בכל המרחב. הוא הגור הנצחי שלנו. הוא קיבל את שמו ע''י קבוצת ילדים מטופלים שלנו. כשהוא צריך פינוק אלישע תמיד שמח לפנק אותו בכירבול מפנק.

ארנבת-הצלת-בעלי-חיים-בית-מחסה

טובי.

טובי הגיע אלינו מפינת ליטוף שבה לא היה לו מקום טוב בלהקת הארבונים. הוא הותקף ע''י אחד הארנבונים בלהקה ונפצע קשות. לאחר שעבר ניתוח לאפשוט הוא הגיע אלינו. טובי הפך להיות ארנבון גדול, אוהב אנשים ושש לקרבתם, שליו ורגוע. הוא אוהב את כולם, ותמיד אפשר לראות אותו בחברת ארנבון אחר או שרקן לידו.

ארנבת בעמותת פעמוני רוח

לונה.

לונה הקטנה נמצאה על אי תנועה באמצע כביש סואן. פעילה בתחום הצליחה לחלץ אותה משם והיא הגיעה אלינו חששנית מבוהלת ורזה מאד. לונה המקסימה נשארה ביישנית שקטה וצנועה. לונה מקצועית בהתכרבלות עם ארנבונים אחרים ומכירה את כל הסודות של השרקנים שגרים איתה.

שרקן בבית המחסה של עמותת פעמוני רוח

אוגי.

אוגי הוא שרקן קסם מיוחד במינו שננטש בפינת חי. הוא חביב החתולים אצלינו והם משחקים איתו במרחב מתחת לעץ התפוז. לאוגי יש אופי מיוחד. הוא אוהב לשבת על הכופתיות עד שכל החברים שלו מסלקים אותו מהכופתיות כדי להגיע אל האוכל והוא שותה מהצד של פיית הבקבוק. לפעמים נדמה שפשוט יש לו חוש הומור והוא צוחק הרבה ועלינו. הוא אוהב לשבת בשמש ולהתחמם. הוא אוהב את החיים.

חתולה

שיפודית.

חתולה קטנטונת ומיוחדת שחילצנו ליד שיפודיה ברחוב באזור שלא השאיר לה יותר מדי סיכוי. מצאנו אותה מדדה על רגל מעוותת, רעבה ומבועתת. היא פחדה מהכל, הרגישה מאויימות ושלפה ציפורניים כמעט מכל דבר וכמעט שלא ניתן היה לתקשר איתה. היא עברה טיפול רפואי מקיף שכלל קטיעת רגל שהסתבכה. רק משהחלה להתאושש גילינו חתולה מיוחדת במינה. חתולה מכורה לתנור חימום, חתולה שמוכנה לשעוט לעבר פרוסת לחם, ושאוהבת לישון כשמחזיקה יד או אצבע או שמה ראש על יד . והיא גם אקרובטית למרות שחסרה לה רגל.

כלב בעמותתת פעמוני רוח

דודי.

דודי הגיע אלינו בגיל מבוגר, עם בעיות שיניים ותוקפנות. לא היינו בטוחים לגבי הרווחה הנפשית שנוכל לתת לו, אבל החלטנו לנסות. בהתחלה דודי היה מעט תוקפני אלינו כשקיבל אוכל, ולא הצלחנו למצוא עבורו מנוח. עם הזמן, הוא התחיל להרגע. למדנו יחד איתו, בגילו ועם ניסיון החיים שלו, מתי קשה לו ומתי הוא צריך זמן לבד, ומתי הוא בעצם גור קטן שרוצה משחק וחברה.  דודי הפך לכלב שמח, שהכי אוהב הברשה ועיסוי, הוא אוהב לרוץ ולשחק, והוא ממשיך להזכיר לכולנו שאסור לוותר על אף אחד אף פעם.

ארנבת-מרכז-שיקום-פעמוני--רוח

טמפר.

טמפר, ארנבון אוהב אדם שכמותו. הגיע אלינו מבוהל, ממשפחה שלא הצליחה לתת לו תנאים להם הוא היה זקוק. כשטמפר יצא מהכלוב לראשונה הוא פשוט רץ באושר, חפר באדמה, רחרח עלים, רוח, אדמה, ענפים. טמפר זקוק למרחב שלו, הוא אוהב להיות ארנבון חופשי, שמשייף שיניו על גזעי עצים, שחופש לעצמו מחילות, שמרגיש את הרוח על פרוותו. טמפר גם אוהב ליטופים, והכי הוא אוהב לקבל עלי זעתר מהיד. טמפר הוא השילוב המושלם בין ארנבון העיר לארנבון הכפר.

חולדות בבית המחסה של עמותת פעמוני רוח

שלישיית שוקו-מנטה-מסטיק.

שוקו מנטה ומסטיק הן שלישיית חולדות אחיות ניצולות ניסוי מעבדה. הן הגיעו אלינו אחרי מסע תלאות בדרך החוצה מהמעבדה, ועברו הסתגלות לעולם שמחוץ לכלובי הניסויים. את ההסתגלות לחיים במרחב גדול ולבני אדם עשינו לאט לאט. בתחילה הן חששו מאד מאיתנו ובכלל, ולקח זמן רב עד שהסכימו לגשת אלינו או לבחון את אזור המחיה החדש שלהן. אבל הן תמיד נשארו יחד, חברות בלב ובנפש. התחביב שלהן הוא לקבל שלווה-פה-גדול ופינוקי גרנולה שאנחנו מכינים להם בקבוצות הטיפוליות, ולטפס על הסולמות שאנחנו בונים להם בעצמינו.

* מוקדש לזכרם של בעלי החיים שניסינו לשקם ורצינו לתת להם בית ולא נמצאים איתנו יותר:
עמיקו, מישקה, קסם, וונדי, גוליבר, דניאלה, גילי, מיכאל, גרב, מנגו, קוקוס, ארצ'יה, סיגלית ועוד רבים ורבות שמכל אחד  ואחת  נשארה לנו בלב מזכרת מיוחדת במינה.