עמותת "פעמוני רוח"
הצוות שלנו:

מרכז פעמוני רוח הוא מרכז לטיפול  ושיקום בעזרת בעלי- חיים.

אנו מאמינים כי דרך תיווך והתערבות טיפולית בקשרים הנוצרים בין המטופלים לבין בעלי-החיים נוכל לעזור למטופלינו להכיר עצמם יותר.

לצוות המטפלים  של מרכז פעמוני רוח ניסיון והכשרה אקדמאית מקיפה.

המטפלים  במרכז בחרו לעבוד יחד מתוך גישה פילוסופית המבוססת על ההכרה בחוויה הסובייקטיבית של בעלי-החיים ועל אמונה בעבודת צוות כוללנית.

העמותה מלווה על ידי אנשי טיפול בכירים ולוקחת חלק בימי עיון והשתלמויות מקצועיות.

הצוות המטפל במרכז שותף פעיל בטיפול ובשיקום בעלי-החיים, ובכך נוצרת היכרות אישית בין הצוות לבעלי-החיים, ובין הצוות למטופלים.

יונים
נועם רודיך פעמוני רוח

ד"ר נועם רודיך

"עבדתי עם מטופלות מתמודדות נפש, נפגעות טראומה מינית ונערות בסיכון. הקמתי את עמותת פעמוני רוח מתוך חזון ליצירת מרחב המהווה בית לבעלי החיים הנמצאים בו ומקיים טיפול הדדי בין בני האדם ובעלי החיים.
אני מאמינה כי קשר מיטיב ששומר על כל השותפים במרחב, הן בעלי החיים והן המטופלים, הוא קשר ששומר על אישיותם היחודית, סיפורם, אופיים, מקומם היחודי וזכותם להראות ולהשמע. קשר שכזה הוא המאפשר התפתחות אישית וצמיחה משותפת."

גיא אפללו פעמוני רוח

גיא אפללו

"כמתמחה עבדתי בתחום בריאות הנפש בבית חולים איכילוב שם התמקצעתי בטיפול במבוגרים ובגיל השלישי.
לצד זה, הוכשרתי בעמותת עלם בטיפול בנשים בוגרות ונוער בהתמקדות בטראומה מינית.
באופן מקביל, עסקתי בטיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים בילדים בבתי ספר יסודיים, תיכוניים, ופנימיות לנוער בסיכון. 
לאורך דרכי המקצועית ובייחוד כמטפלת רגשית הנעזרת בבע"ח נוכחתי להבין עד כמה העבודה הטיפולית במודל ההדדי היא אינה רק חשובה ומדויקת, אלא בעצם מהווה מצע קריטי לבניית קשר מיטיב וטיפולי באמת. 
משמעות העבודה באופן ההדדי עבורי, הינה למעשה לצאת מעמדה טיפולית אשר רואה ומכירה בקיומו הסובייקטיבי, צרכיו וזכויותיו של כל משתתפי המפגש הטיפולי – המטופל, החיה והמטפל כשווים."

יולי טל

יולי טל

מטפלת בתנועה: "את התואר הראשון שלי עשיתי בחינוך מיוחד במכללת סמינר הקיבוצים, ולפני כשלוש שנים סיימתי בהצטיינות את לימודיי בטיפול בתנועה (M.A) באוניברסיטת חיפה.
כיום אני מתחילה את לימודיי בפסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס. עבדתי עם ילדים, נוער ומבוגרים ממגוון רקעים ואני משלבת את הגוף כערוץ נוסף ומשמעותי בתוך הטיפולים.
טיפול בתנועה יכול לכלול עבודה בתנועה או בריקוד, אך לא חייב. חלק משמעותי בטיפול הוא המודעות ותשומת הלב לגוף ולאיך הוא מרגיש ומגיב. העבודה עם הקשר גוף נפש בשיתוף בעלי החיים מהווה בעיני חיבור מרתק. שני התחומים משלבים במקביל לשיח ערוץ שאינו ורבלי והם מעצימים ומתחברים זה לזה.
אני מוצאת שהחיבור ותשומת הלב לגוף האנושי שלנו ולגוף של בעל החיים, גוף מול גוף, יכולים לעזור לנו לייצר מודעות וקשב לגוף שלנו ולסביבה שלנו, להשלים את החללים במקומות שלא תמיד יש בהם מילים, ולמצוא בתוך הגוף שלנו ומתוך הקשר משאבים להתמודדות ולתקווה.

צליל טובי פעמוני רוח

צליל טובי

"עסקתי בטיפול פרטני בילדים ונוער במסגרת פנימייה ובמסגרת "נתיבים" להורות, שם עסקתי גם בהדרכת הורים כולל עבודה עם גורמי חינוך ורווחה.
חוויתי כמטפלת בגישת הטיפול ההדדי עם כלבים בילדים בסיכון חשפה אותי לעצמה ולחשיבות שבמפגש ההדדי ולמתנות שהוא מעניק לכל אחד מן הצדדים.
אני מאמינה שמפגש זה מזמן לנו שמירה על העולם הסובייקטיבי של כל אחד; מטופלים, בעלי חיים ומטפלים ובו טמון הכוח שמאפשר התבוננות חדשה ושינוי."

Cookie Consent Banner by Real Cookie Banner